EASY-P AI IP Bullet Camera
2MP | Lens 2.8 mm
IR 25 m | Mic
Plug & Play installation
Supports UMD and Motion Detect 2.0
IP66 | PoE | P2P
€20.50
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
EP-IPB110A-2
| Brand | EASY-P |
| Image sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 2 Megapixel (1920x1080) |
| Minimum illumination | Colour: 0.04 Lux @ (F1.6, AGC ON) B/W: 0 Lux IR |
| Lighting Scope | IR up to 25m |
| Day/Night | Removable mechanical ICR filter |
| Electronic Shutter | 1/3 ~ 1/100000 s |
| Lens | 2.8 mm |
| Viewing Angle (FOV) | H: 95°, V: 53°, D: 114° |
| Main Stream rate | 1920*1080@30fps, 1280*720@30fps |
| Extra Stream rate | 720*480@30fps, 640*360@30fps, 352*288@30fps |
| Compression | H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+ / JPEG / AVI / MJPEG |
| Image improvements | WDR, BLC, HLC, 3D-DNR, AWB, ROI, Mirror Function, Privacy Mask, ROI |
| Bitrate | 64 Kbps ~ 6 Mbps |
| Smart Features | Native support of Motion Detect 2.0 and UMD |
| Motion detection and UMMD | Supports both functions |
| Audio | Integrated microphone |
| Audio Compression | G711A / U |
| Network interface | Ethernet 10 / 100M BaseT |
| Remote access | Web Browser, APP |
| Interoperability | ONVIF, plug&play with Uniview and Hikvision |
| P2P | Yes |
| Power | DC 12 V / 9 W max. PoE IEEE802.3af |
| Degree of protection | Weatherproof IP66 |
| Material | Plastic |
| Temp. operation | -20º C ~ +60º C |
| Dimensions | 174 (W) x 67.9 (H) x 69.8 (D) mm |
| Weight | 295 g |