- Uniarch PT WiFi IP Camera
- 5 MP | Lens 4 mm | microSD 512 GB
- White light 30 m | WDR 120 dB
- Human detection and active deterrence
- Mic | Loudspeaker | IP66
€85.00
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-P3C-M5F4
| Brand | Uniarch |
| Image sensor | 1/1.8” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 5 Megapixel (2880x1620) |
| Lens | 4 mm |
| Viewing angle | 89.4º (H), 48.2º (V), 97.7º (D) |
| Range performance | 62.1 m (D), 24.8 m(O), 12.4 m (R), 6.2 m (I) |
| Main Stream rate | 5MP (2880x1620)@25fps; 4MP (2560x1440)@25fps; 3MP (2304x1296)@30fps; 2MP (1920x1080)@30fps; 720P (1280x720)@30fps |
| Extra Stream rate | 640x360@30fps; 2CIF (704x288)@30fps; CIF (352x288)@30fps |
| Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Minimum illumination | Colour: 0.0003Lux (F1.0, AGC ON) |
| White light range | 30 m |
| Detection functions | Motion Detection, Human Detection, Audio Detection |
| Image improvements | DWDR, BLC, HLC, AGC, 2D/3D-NR, Motion detection, ROI, Privacy Mask |
| Internal memory | MicroSD card, Max 512 GB |
| Alarms | Does not have |
| Audio Compression | G.711U; G.711A |
| Audio | Built-in microphone and speaker |
| Bit rate | 128 Kbps ~ 6144 Kbps |
| Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n/ax |
| WI-FI frequency range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (UNV-LINK, UNV-LINK Pro, Uniarch APP) |
| Power | DC 12V / 10W |
| Temp. operation | -30º C ~ 60º C |
| Degree of protection | Weatherproof IP66 |
| Dimensions | Ø118 x 118 x 199 mm |
| Weight | 530 g |