- Uniarch Panda S-Series WiFi IP camera
- Resolution up to 5Mpx, high image quality
- Human, vehicle, pet and cry detection
- Smart dual lighting: IR and white light
- Bidirectional audio: Mic & Speaker
- MicroSD up to 512GB | Ultra265
€50.90
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-S3E-M5TD
| Range | Uniarch |
| Image sensor | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 5 Megapixel (2880*1620) |
| Main Stream rate | 5MP (2880*1620)@25fps; 4MP (2560*1440)@25fps; 3MP (2304*1296)@30fps; 2MP (1920*1080)@30fps; 720P (1280*720)@30fps; |
| Extra Stream rate | 640*360,Max 30fps; 2CIF(704*288), Max 30fps; CIF(352*288), Max 30fps |
| Compression | Ultra H.265/H.265/H.264 |
| WIFI | 2.4G Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n) |
| Lens | 4 mm |
| Minimum illumination | 0.02 Lux (Colour) |
| Infrared range | 10 m |
| White light range | 10 m |
| PTZ range | Pan 0° ~ 340°/ tilt-5° ~ 55° |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | MicroSD card slot up to 512 GB |
| Autotracking | Yes |
| Intelligent detection | Human, vehicle, pet and baby cry detection |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Includes microphone and speaker |
| Network interface | Ethernet 10/100 BaseT |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (EZView/EZLive) |
| Interoperability | ONVIF |
| Power | DC 5 V / 1.5 A |
| Led indicator | 1: Red/Blue |
| Temp. operation | -10º C ~ 55º C |
| Dimensions | Ø80 x 121 (h) mm |
| Weight | 180 g |