- IP WiFi video door phone 2 apartments
- 2 MP Camera | Bidirectional Audio
- Opening with MF card 2 relays
- Mobile App with or without monitor
- Suitable for outdoor use IP65 | IK08
- Embedded mounting : PoE
€208.00
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
DS-KV8213-WME1(C)/Flush
| Brand | Hikvision |
| Model | DS-KV8213-WME1(C)/Flush |
| Operating system | Linux |
| Image sensor | 1/3" 2 Mpx CMOS wide-angle IR |
| Image Functions | BLC / WDR / DNR |
| Viewing angle | H: 124º, V: 75º |
| Audio | Bidirectional audio with microphone and speaker |
| Access control | Door opening with MF card 13.56 MHz Up to 2.000 users and 10.000 cards |
| Keypad | 2 x mechanical call button with LED customization tag |
| Outputs | 2 x relay for lock, 1 x RS485 |
| Inputs | 4 x auxiliary inputs (output button, feedback, door sensor), 1 x tamper |
| Remote access | Web browser Software iVMS-4200 Hik-Connect mobile application |
| Network interface | Ethernet 10/100 BaseT / SIP Protocol 2.0 / WiFi (only for app connection via P2P) |
| Power | DC 12 V / 1000 mA máx. / IEEE802.3af PoE |
| Degree of protection | Suitable for exterior IP65 Anti-vandal IK08 |
| Material | Aluminium alloy |
| Temp. operation | -40 ºC ~ +55 ºC |
| Dimensions | 174 (H) x 91 (W) x 29 (D) mm |
| Weight | 380 g |