- Uniarch Panda B-series WiFi IP camera
- Resolution up to 5Mpx, high image quality
- Detection of human and vehicle | MicroSD 128GB
- Smart dual lighting: IR and white light
- Bidirectional audio: Mic & Speaker
- Ultra H.265 | IP67
€54.00
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-B2D-M5F4D
| Brand | Uniarch |
| Image sensor | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 5 Megapixel (2880x1620) |
| Lens | 4 mm |
| Main Stream rate | 5MP (2880*1620)@25fps; 4MP (2560*1440)@25fps; 3MP (2304*1296)@25fps; 2MP (1920*1080)@30fps; 720P (1280*720)@30fps |
| Extra Stream rate | 720P (1280*720)@30fps; D1 (720*576)@30fps; 640*360@30fps |
| Range performance | 90 (D), 36 (O), 18 (R), 9 (I) |
| Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Minimum illumination | Colour: 0.003 lux (F2.1 AGC ON) 0 lux with IR on |
| Infrared range | 20 m |
| White light range | 10 m |
| Image improvements | DWDR, BLC, HLC, AGC, 2D/3D-NR, Motion detection, ROI, Privacy Mask |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | MicroSD card, Max 128 GB |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Built-in microphone |
| Detection functions | Motion Detection, Ultra Motion Detection, Audio Detection, Tamper Alarm. |
| Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n |
| WI-FI frequency range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (EZView/EZLive) |
| Power | DC 12V / 5.7W |
| Temp. operation | -30º C ~ 60º C |
| Degree of protection | Weatherproof IP67 |
| Dimensions | 148 (H) x 78 (W) x 78 (D) mm |
| Weight | 310 g |