- Uniarch PTl WiFi IP Camera
- 3 MP | Lens 4.0 mm | microSD 512 GB
- IR 30 m | White light 10 m | DWDR
- Autotracking | 20 Presets
- IP67 | Wi-Fi
- Mic | Speaker | Reset button
€75.00
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-P1H-M3F4D
| Brand | Uniarch |
| Image sensor | 1/2.8” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 3 Megapixel (2304x1296) |
| Lens | 4 mm |
| Main Stream rate | 3MP (2304 x 1296), Max 20fps; |
| Extra Stream rate | 640 x 360, Max 20fps; |
| Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Minimum illumination | Colour: 0.005 lux (F2.1 AGC ON) 0 lux with IR on |
| Infrared range | 30 m |
| White light range | 10 m |
| Image improvements | DWDR, BLC, HLC, AGC, 2D/3D-NR, Motion detection, ROI, Privacy Mask |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | MicroSD card, Max 512 GB |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Microphone and speaker incorporated |
| Detection functions | Motion detection, Ultra motion detection, audio detection |
| UMD | Support |
| Autotracking | Support |
| Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n |
| WI-FI frequency range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (EZView/EZLive) |
| Power | DC 12V / 10W |
| Temp. operation | -30º C ~ 60º C |
| Degree of protection | IP66 |
| Dimensions | Ø118 x 118 x 199 mm |
| Weight | 530 g |