Uniarch Dual Lens IP Camera
5 MP | Lens 2.8 mm | IR 10 m
5 MP | Lens 6 mm | White light 10 m
Wi-Fi Dual Lens Camera 2.4 GHz
UMD : Audio detection : Cry detection
Bidirectional audio: Mic & Speaker
€66.90
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-S3S-M55F36D
| Range | Uniarch |
| Image sensor | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 5 Megapixel (2880x1620) |
| Main Stream rate | 5MP (2880*1620), Max 15fps; 4MP (2560*1440), Max 15fps; 3MP (2304*1296), Max 15fps; 2MP (1920*1080), Max 15fps; |
| Extra Stream rate | 720P (1280*720), Max 15fps; D1 (720*576), Max 15fps; 640*360,Max 15fps; |
| Compression | Ultra H.265/H.265/H.264 |
| WIFI | 2.4G Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n) |
| Lens | Fixed: 2.8 mm PT: 6 mm (Dual lens is equivalent to a single IP address and occupies 2CH of video on an NVR) |
| Minimum illumination | 0.01 Lux (Colour) |
| Infrared range | 10 m |
| White light range | 10 m |
| PTZ range | Pan 0° ~ 340°/ tilt-5° ~ 55° |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | MicroSD card slot up to 512 GB |
| Autotracking | Yes |
| Intelligent detection | Human, vehicle, pet and baby cry detection |
| Fixed lens and panorama linkage | The fixed lens camera can link a positioning to the PT camera, in case of an alarm, to follow up when a detection has occurred |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Includes microphone and speaker |
| Network interface | Ethernet 10/100 BaseT |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (EZView/EZLive) |
| Interoperability | ONVIF |
| Power | DC 5 V / 1.5 A |
| Led indicator | 1: Red/Blue |
| Temp. operation | -10º C ~ 55º C |
| Dimensions | Ø80 x 127 (h) mm |
| Weight | 180 g |