- WiFi IP Video Door Station
- 2 MP Camera | Bidirectional Audio
- Facial, MF card, QR and PIN | 2 relays
- Mobile App via monitor
- IPS 4.3" touch screen | IP65, IK08
- Surface mounting | PoE
€320.90
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
DS-KV9503-WBE1
| Brand | Hikvision |
| Model | DS-KV9503-WBE1 |
| Operating system | Linux |
| Image sensor | Low Illumination 2 Mpx IR |
| Image Functions | BLC / WDR / DNR |
| Viewing angle | H: 88º, V: 44º |
| Audio | Bidirectional audio with microphone and speaker |
| Access control | Door opening with MF card 13.56 MHz, face recognition, password and QR Up to 20.000 users, 10.000 faces and 100.000 cards/passwords/QR |
| Screen | 4.3" IPS color touch screen LCD |
| Screen resolution | 480 x 800 |
| Outputs | 2 x lock relay |
| Inputs | 4 x auxiliary inputs (output button, feedback, door sensor), 1 x RS485, 1 x tamper |
| Remote access | Web browser Software iVMS-4200 Hik-Connect mobile application |
| Network interface | Ethernet 10/100 BaseT / WiFi (only for connection to app through P2P) |
| Power | DC 12 V / 1.5 A max. / IEEE802.3af PoE |
| Degree of protection | Suitable for exterior IP65 Anti-vandal IK08 |
| Temp. operation | -40 ºC ~ +60 ºC |
| Dimensions | 182 (H) x 85 (W) x 31 (D) mm |
| Weight | 490 g |