Hysoon Time and Attendance Control
Fingerprints, EM card and keypad
2.000 recordings / 160.000 records
TCP/IP, USB Flash, 2.8" colour screen
Time and Attendance Control Modes
Free eTime software
€58.00
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
HY-C280A
| Brand | Hysoon |
| CPU | 320 MHz |
| Activation sensor | Keystroke or biometric reader |
| Keypad | Mechanical keypad |
| Capacity | Up to 2.000 users |
| Records | Up to 160.000 logs |
| Read time | < 0.5 sec. |
| FAR (False Acceptance Rate) | < 0.0001% |
| FRR (False Rejection Rate) | < 1% |
| Identification modes | Fingerprint, EM RFID (125KHz) card and/or password |
| Screen | 2.8" TFT colour 320x240 pixel |
| PC communication | USB and TCP/IP |
| Free software | eTime |
| Power | DC 5V / 1.0 A |
| Temp. operation | 0º C ~ +45º C |
| Dimensions | 43 (D) x 195 (W) x 135 (H) mm |
| Weight | 500 g |