- Uniarch Panda P-series WiFi IP camera
- Resolution up to 3Mpx, high image quality
- Double lens: Fixed (General View) and PT (Mobile)
- Human and vehicle detection
- Smart dual lighting: IR and white light
- Bidirectional audio: Microphone and speakerphone | IP66
€85.90
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-P2S-M33F34
| Brand | Uniarch |
| Image sensor | 1/2.8” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 3 Megapixel (2304x1296) |
| Fixed lens | 2.8 mm |
| PT Lens | 4.0 mm |
| Main Stream rate | Panoramic / PT: 3MP (2304x1296)@15fps; 2MP (1920x1080)@15fps; 720P (1280x720)@15fps |
| Extra Stream rate | Panoramic / PT: 640x360@15fps; 2CIF (704x288)@15fps; CIF (352x288)@15fps |
| Video compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Minimum illumination | Colour: 0.003 lux (F1.6 AGC ON) 0 lux with IR on |
| Infrared range | Overview: 30 m PT: 30 m |
| Detection functions | Motion Detection, Ultra Motion Detection, Audio Detection, Tamper Alarm. |
| Image improvements | DWDR, BLC, HLC, AGC, 2D/3D-NR, Motion detection, ROI, Privacy Mask |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | MicroSD card, Max 512 GB |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Built-in microphone and speaker |
| Audio Compression | G.711U, G.711A |
| Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n/ax |
| WI-FI frequency range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (UNV-LINK, UNV-LINK Pro, Uniarch APP) |
| Power | DC 12V / 10W |
| Temp. operation | -30º C ~ 60º C |
| Degree of protection | Waterproof IP66, overvoltage 4KV |
| Dimensions | Ø117(W) x 117(D) x 202(H) mm |
| Weight | 610 g |