- Uniarch Panda B-series WiFi IP camera
- Resolution up to 2Mpx, high image quality
- Human detection
- MicroSD 128 GB | Smart IR up to 20m
- Bidirectional audio: Mic & Speaker
- Ultra H.265 | IP67
€46.90
Delivered in 2 to 4 days
Reference:
UHO-B2R-M2F3
| Brand | Uniarch |
| Image sensor | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Maximum resolution | 2 Megapixel (2880x1620) |
| Lens | 2.8 mm |
| Main Stream rate | 2MP (1920*1080)@30fps; 720P (1280*720)@30fps |
| Extra Stream rate | 640*360@30fps; 2CIF(704*288), Max 30fps; CIF(352*288), Max 30fps |
| Range performance | 46.7 (D), 18.7 (O), 9.3 (R), 4.7 (I) |
| Compression | Ultra 265, H.265, H.264 |
| Minimum illumination | Colour: 0.003 lux (F2.1 AGC ON) 0 lux with IR on |
| Infrared range | 20 m |
| Image improvements | DWDR, BLC, HLC, AGC, 2D/3D-NR, Motion detection, ROI, Privacy Mask |
| Day / Night | Mechanical ICR filter |
| Internal memory | Slot for MicroSD Card, Max 128GB |
| Alarms | Does not have |
| Audio | Built-in microphone and speaker |
| Detection functions | Human Body Detection, Motion Detection, Audio Detection |
| Wi-Fi | IEEE802.11b/g/n |
| WI-FI frequency range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Remote access | Web Browser, CMS Software (EZStation), Smartphone (EZView/EZLive) |
| Reset button | Support |
| Power | DC 12V / 5.6W |
| Temp. operation | -30º C ~ 60º C |
| Degree of protection | Weatherproof IP67 |
| Dimensions | 148 (H) x 78 (W) x 78 (D) mm |
| Weight | 310 g |